Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Tags

Technologie nakładek dotykowych

Ekran dotykowy jest to wizualny wyświetlacz elektroniczny, który użytkownik może kontrolować za pomocą prostych gestów, gestów multi-touch, dotykając ekranu za pomocą specjalnego rysika / pióra i-lub jednego lub większej liczby palców. Użytkownik może korzystać z ekranu dotykowego, oraz reagować na to, co i w jaki sposób jest wyświetlane (na przykład powiększanie rozmiaru tekstu).

Nakładki dotykowe pojemnościowe(PCT, PCAP)

Technologia pojemnościowa (PCT, PCAP) opracowywana jest w dwóch wariantach pojemności własnej lub wzajemnej ale  to posiada wspólne podstawy działania opierające się o zmienną pojemność pola elektromagnetycznego, powstającą w wyniku dotknięcia płaszczyzny ekranu palcem bądź rysikiem. Zmiana pojemności jest następnie wykrywana przez elektroniczny sterownik, po czym zostaje naniesiona na oś XY. Wykrywanie zmian pojemności może następować według dwóch wspomnianych wcześniej metod – własnej i wzajemnej.

Komputery panelowe

 

Co to jest komputer panelowy

 

Komputer panelowy (z ang. panel PC) jest połączeniem monitora dotykowego z komputerem najczęściej przemysłowym w jedną obudowę. Interakcja z użytkownikiem odbywa się poprzez nakładkę dotykową. Monitor (matryca LCD) wyświetla informację dla użytkownika. Funkcje sterowania, zbierania danych i obliczenia wykonuje płyta główna wraz z podzespołami. 

Monitory wielkoformatowe

 

Co to są monitory wielkoformatowe. 

 

Monitory wielkoformatowe są to monitory, których wymiary są znacznie większe niż monitory standardowe tzw. biurkowe. Monitory wielkoformatowe możemy już określić jako monitory od 32” i większe. W naszej ofercie maksymalny rozmiar monitora wielkoformatowego to 86”

Komputery OPS

Komputery typu OPS są kolejną odsłoną urządzeń o specjalistycznym przemysłowo – usługowym zastosowaniu. Są one dedykowane dla tablic interaktywnych, rzutników, monitorów dotykowych oraz urządzeń, które posiadają odpowiednio przystosowany slot. Taka integracja pozwala zarówno na oszczędność miejsca, jak i zasobów wewnątrz firmy. Dzięki komputerom OPS w celu zapewnienia obsługi np. kiosków informacyjnych, czy urządzeń multimedialnych na salach konferencyjnych nie musimy instalować znacznie większych komputerów PC, które mogą być tym samym zagospodarowane w znacznie bardziej efektywny sposób.

Nakładki dotykowe IR

 

Sterowanie dotykiem oparte na technologii IR jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań spotykanych na rynku. Jest ono uniwersalne w zastosowaniu, a dodatkowo charakteryzuje się wieloma właściwościami, których nie posiadają inne typy nakładek opartych np. na technologiach pojemnościowych, rezystancyjnych, czy akustycznych. Jego minusem jest wyższa cena, którą rekompensują jednak liczne zalety.

Folie pojemnościowe

Folia dotykowa to przezroczysta folia, przy użyciu której można zmienić dowolną, nieprzewodzącą powierzchnię w ekran dotykowy. Łatwa w montażu, doskonale sprawdza się na płaskich, oraz zakrzywionych powierzchniach, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Nakładki rezystancyjne dotykowe w technologii 4W/5W – jak to działa? 

 

Obecnie firmy dążą do optymalizacji swoich procesów i zwiększenia komfortu korzystania z ich usług i produktów w niemal w każdym aspekcie. Jedną ze sfer, na którą często zwraca się uwagę jest np. szybkość obsługi stanowisk kasowych, próba ułatwienia obsługi komputerów w parku maszynowym, czy też montaż przyśpieszających obsługę klienta infokiosków lub standów multimedialnych. W tym wszystkim pomaga nam coraz popularniejsza technologia dotykowa.