Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Klawiatury przemysłowe

 

Klawiatury przemysłowe to specjalistyczne urządzenia peryferyjne, które wspomagają pracę komputerów pozwalając na bezpieczne wprowadzanie danych i poleceń w trudnych warunkach. Maja zastosowanie zarówno w obsłudze klienta, przemyśle, jak również w   medycynie i sektorze obronnym. 

Technologie monitorów dotykowych

Technologia dotykowa staje się coraz powszechniejsza na rynku. Wielu uważa ją za stosunkowo nowy wynalazek, jednak warto podkreślić, iż technologia sterowania komputerami dotykiem jest znana już od lat 60. ubiegłego wieku. Była wówczas testowana i doskonalona w ośrodkach badawczych w USA, a dekadę później została implementowana w pierwszej platformie edukacyjnej PLATO na Uniwersytecie w Illinois. Oznacza to więc, że producenci mieli wiele lat na jej doskonalenie, jak również poszukiwanie coraz to nowszych, efektywniejszych rozwiązań. 

 

Współczesne monitory dotykowe bazują najczęściej na jednej z czterech najpopularniejszych technologii opierających się na zastosowaniu przewodzenia prądu elektrycznego, ultradźwiękach i podczerwieni. Warto przy tym jednak zaznaczyć, iż na rynku funkcjonuje wiele różnych rozwiązań, które stale są udoskonalane. 

Folie pojemnościowe

 

Folia pojemnościowa, często też nazywana folią dotykową to materiał, dzięki któremu dowolną powierzchnie można przekształcić w ekran dotykowy. Folia pojemnościowa (dotykowa) wyróżnia się przystępną ceną oraz niezwykle prostym montażem – sprawdza się zarówno na płaskich, jak i zakrzywionych powierzchniach, może być z powodzeniem stosowana zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnętrz budynku. 

Technologie ekranów dotykowych

Ekran dotykowy jest to wizualny wyświetlacz elektroniczny, który użytkownik może kontrolować za pomocą prostych gestów, gestów multi-touch, dotykając ekranu za pomocą specjalnego rysika / pióra i-lub jednego lub większej liczby palców. Użytkownik może korzystać z ekranu dotykowego, oraz reagować na to, co i w jaki sposób jest wyświetlane (na przykład powiększanie rozmiaru tekstu).

Nakładki rezystancyjne dotykowe w technologii 4W/5W – jak to działa? 

 

Obecnie firmy dążą do optymalizacji swoich procesów i zwiększenia komfortu korzystania z ich usług i produktów w niemal w każdym aspekcie. Jedną ze sfer, na którą często zwraca się uwagę jest np. szybkość obsługi stanowisk kasowych, próba ułatwienia obsługi komputerów w parku maszynowym, czy też montaż przyśpieszających obsługę klienta infokiosków lub standów multimedialnych. W tym wszystkim pomaga nam coraz popularniejsza technologia dotykowa.