Electrons


Folie pojemnościowe

 

Folia dotykowa to przezroczysta folia, przy użyciu której można zmienić dowolną, nieprzewodzącą powierzchnię w ekran dotykowy. Łatwa w montażu, doskonale sprawdza się na płaskich, oraz zakrzywionych powierzchniach, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Folie dotykowe doskonale sprawdzają się przy współpracy z projektorem. Naklejane są po wewnętrznej stronie szyby, podczas gdy operujemy ekranem będąc na zewnątrz. Dzięki temu nawet, kiedy lokal jest zamknięty klienci mogą uzyskać informacje lub złożyć zamówienia. Jednocześnie takie umieszczenie ekranu dotykowego chroni go przed uszkodzeniem.

Folie oparte są na technologii pojemnościowej. Dzięki zastosowaniu technologii pojemnościowej charakteryzują się one prawie 100% przezroczystością. Technologia pojemnościowa działa poprzez koncentracje napięcia elektrycznego w cienkiej warstwie przewodzącej, zasadzie wykrywania zmian zachodzących w polu elektrycznym. Detekcja dotknięcia bazuje na czujnikach dotykowych, które dokonują pomiaru zmian zachodzących w pojemności elektrycznej pola. Większość nowoczesnych wariantów tej technologi (znanej jako PCT) wytwarza formę w materiale przewodzącym, co przyczynia się do większej precyzji, poprawy szybkości rejestrowania odpowiedzi na pobudzenie oraz obsługi multi-touch.

Urządzenia interaktywne z wykorzystaniem folii dotykowych mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, ponieważ są one niezależne od warunków zarówno atmosferycznych jak i oświetleniowych. Mogą być umieszczone na zewnątrz, w bezpośrednim świetle słonecznym bądź też w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

 

Właściwości folii

Szeroki zakres rozmiarów

Odporność na uderzenia i wstrząsy

Wodoodporna, pyłoszczelna

Brak części mechanicznych, co gwarantuje długi okres użytkowania

Pojedyńczy kabel do zasilania i podłączenia

Łatwe do czyszczenia

Zakres pracy temperatur -20oC do +80oC

Niskie zuzycie energii, maksymalnie do 0.5W

Zalecane zastosowania

 – Przegrody szklane / biurowe

 – Targi / Konferencje

 – Atrakcje turystyczne / muzea

 – POP i POS

 – Indoor / kioski zewnętrzne

 – Witryny sklepowe